Sessiz Bir Yer 1
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.5 IMDB Puanı 248 Görüntülenme

Sessiz Bir Yer 1

(2018)

Yönetmen:

John Krasinski

Oyuncular:

Senaryo Scott Beck, John Krasinski, Bryan Woods
2018 yılında John Krasinski yönetmenliğinde vizyona giren A Quiet Place izle ya da Türkçe adıyla Sessiz Bir Yer 1 izle filmi ABD yapımı bilim kurgu ve...

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  2018 yılında John Krasinski yönetmenliğinde vizyona giren A Quiet Place izle ya da Türkçe adıyla Sessiz Bir Yer 1 izle filmi ABD yapımı bilim kurgu ve korku filmleri türünde yer alan bir filmdir. Senaryosu Bryan Woods, Scott Beck isimleri tarafından kaleme alınan Sessiz Bir Yer 2 full izle filmi görme problemi olan ve gürültüye karşı hassas olan uzaylıların dünyayı istila etmesini konu eden A Quiet Place izle filminin oyuncu kadrosunda Millicent Simmonds, Noah Jupe, Emily Blunt, John Krasinski isimleri yer almaktadır.

  Dünyanın sonu temalı filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken film serilerinin ilk filmi olan Sessiz Bir Yer türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, son derece keskin kulaklara sahip olan ancak kör olan uzaylılar dünyaya gelerek neredeyse tüm insanlığı öldürür ve dünyaya yerleşirler. Ormanda izole bir hayat yaşayan Evelyn ve Lee çifti, sağır olan kızları Regan ve iki oğlu Marcus ve Beau ile birlikte kendilerine ait olan çiftlikte yaşarken ses çıkarmamak için çok fazla önlem almışlardır ve kendi aralarında işaret dili ile anlaşırlar. Ancak bir gün yiyecek birşeyler almak için kasabaya giderler ve dönüş yolunda Beau bir dükkandan aldığı oyuncak ile yolda ses yapınca gürültüye gelen yaratık onu öldürür.

  Aradan geçen bir yılın ardından Evelyn tekrar hamile kalır ve normal hayatlarına devam ederken Marcus babasıyla balık tutmaya gider. Bu sırada Regan ise Beau’nun mezarını ziyaret ettiği sırada Evelyn ise doğum yapmak için evin bodrum katına inerken ayağına birşey batar ve elindeki eşyaları düşürünce gürültü çıkar. Ancak üst kata çıkmaya çalışırken yaratıklardan biri eve girer ve Evelyn evin dışındaki ışıkları kırmızıya çevirmekte gecikir. Yaratık evde dolaşırken Evelyn’in olduğu kata iner ve Evelyn onun dikkatini dağıtarak yukarı kaçar ve bir küvete girer. Ancak doğum yapmak üzeredir ve alt kattan çıkan yaratık ona doğru ilerlemeye başlar. Lee ve Marcus ise balıktan döner ve ışıkları görünce yaratıkların yakınlarda olduğunu anlar ve dikkatlerini dağıtmak için havai fişek atarlar.

  Lee’nin patlattığı havai fişekleri fark eden Regan ise eve doğru giderken Lee ise Evelyn ve yeni doğan bebeğini bodrum katına indirince oradaki yaratık bebeğin sesine uyanır ancak sesin geldiği yeri bulmaya çalışırken evin tesisatına zarar verir. Bodrum katına sular dolarken yaratıklardan biri Evelyn’i fark eder ve onu ararken Evelyn saklanmayı başarır. Sessiz Bir Yer 1 altyazılı izle filminde Marcus depoya düşünce Regan arkasından atlar ancak sesi duyan yaratık bu kez onlara doğru yönelir ve çocuklara saldırdığı sırada Regan tiz bir ses çıkararak yaratığın bu sesten rahatsız olup kaçmasına neden olur. Lee’nin olay yerine gelmesi ile çocukları eve gönderir ancak başka bir yaratık daha ortaya çıkar ve bu kez Lee’ye saldırır. Marcus ise yaratığın dikkatini dağıtmak için gürültü çıkararak dikkati kendi üzerine çeker.

  Ancak Lee yaratığın çocuklarını öldüreceğini anlayınca kendini feda eder ve bağırarak yaratığı kendi üzerine çeker ve ona doğru gelen yaratık kısa bir süre içinde Lee’yi öldürür. Regan ve Marcus ise bu sayede eve dönebilirler. Eve döndüklerinde ise anneleri Evelyn ile bodruma kaçarlar ve bir yaratık daha onlara doğru yaklaşır. Regan bodrumda babasının telsizlerinden yaratıkları rahatsız edebilmek için çalıştığı bir projeyi fark eder ve bunu bir hoparlöre bağlayarak sesi açar ve yaratık bu sese dayanamayıp bayılır. Tekrar ayağa kalkmaya çalışan yaratığı Evelyn zor da olsa öldürmeyi başarır. Daha sonra güvenlik kameralarından eve doğru gelen birkaç yaratığı daha görürler. Ancak bu kez Evelyn tüfeğine sarılır.

  Dram, gerilim ve korku filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmler arasında yer alan Sessiz Bir Yer 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede donmadan tek part halinde en iyi yabancı film izleme sitesi Film üzerinden izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

  Diğer Adları:

  A Quiet Place

  Senaryo:

  Scott Beck, John Krasinski, Bryan Woods

  Yapım Şirketi:

  Paramount Pictures

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?